Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Ostrava je třetím největším městem České republiky na rozhraní Polska a Slovenska a má ideální polohu pro výlety do Beskyd.

SANATORIA KLIMKOVICE

Hotel Garni VŠB se nachází nedaleko lázeňského městečka Klimkovice, které se rozkládá v lesnaté krajině, v krásné přírodní scenérii s výhledem na panorama Beskyd. Sanatoria Klimkovice nabízí mnoho lázeňských možností, sportovních aktivit, které Vám mohou zpříjemnit si volné chvíle.

DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE

Dolní Vítkovice jsou národní kulturní památka nacházející se poblíž centra Ostravy ve Vítkovicích. Zahrnují rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren s unikátním souborem industriální architektury. Souboru tří na sebe navazujících celků – černouhelného dolu, koksovny a vysokopecního provozu – se také říká „Ostravské Hradčany“. Oblast je zapsána v seznamu Evropského kulturního dědictví.

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy – Ostrava - Poruba. Budova z r. 1980, má třetí největší sál planetária o průměru 12,5 metru a společně s Brnem druhý největší projekční přístroj v ČR. Sál pro 100 návštěvníků je vybaven projekčním planetáriem Zeiss RFP DP 2 (střední typ) s přídavnými projektory, dále dvěma páry diaprojektorů a dataprojektorem. Programová nabídka planetária zahrnuje multimediální pořady pod umělou oblohou, které jsou vhodné nejen jako doplněk výuky ve školách, ale slouží ke vzdělávání a popularizaci astronomie pro veřejnost. Planetárium promítá na umělou oblohu asi 9000 hvězd, planety, Slunce, Měsíc, kometu a další vesmírné objekty.

STŘELNICE PORUBA

Střelnice Poruba nabízí netradiční a adrenalinový zážitek. Střelnice poskytuje služby po celý rok. Předmětem služeb je především pronájem střelnice, případně zbraní, jak jednotlivcům tak i skupinám, nastřelování zbraní, střelba pod dohledem.

KRYTÝ BAZÉN

Krytý bazén se nachází v Ostravě Porubě. Kromě padesátimetrového bazénu je zde také dětský bazén, kde probíhá výuka plavání malých dětí. Ve venkovním areálu najdete bazén a brouzdaliště s ohřívanou vodou pro nejmladší návštěvníky, dostatek travnatých ploch pro slunění a populární jsou také dva kurty na plážový volejbal.

ZOO OSTRAVA

ZOO Ostrava byla založena v roce 1951 a nachází se v jedinečném prostředí Ostravského lesa. V současné době je chováno na 100 ha více než 270 druhů zvířat v 1300 kusech (např. sloni, žirafy, tygři, šimpanzi, hroši, velbloudi, plameňáci, papoušci..).

ZOO Ostrava nabízí svým návštěvníkům:

  • aktivní odpočinek pro „malé návštěvníky“ (dětský zookoutek, hříště)
  • příležitost načerpat síly (zoo restaurace, stánky s občerstvením)
  • myslí se i na maminky (baby room v pavilonu slonů)
  • možnost odnést si i něco na památku (zoo shop)

LETNÍ KOUPALIŠTĚ

Letní koupaliště - Ostrava-Poruba (Vřesina) je největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Celkovou rozlohou vodní plochy, čítající 41 200 m2 připomíná spíše malou přehradu a za slunečného počasí je si zde užívá koupání až 15 tisíc návštěvníků. V areálu, který v minulých letech prodělal řadu úprav, najdou příchozí obří tobogán a skluzavky, skokanské můstky a dětské skluzavky. Pro děti nabízí dětský bazén, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad, nafukovací skákadla a dětská autíčka. Návštěvníci se zde mohou věnovat celé řadě sportovních aktivit a k dispozici je jim zejména minigolf, tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště pro streetball a plážový volejbal, malý fotbal, ruské kuželky a stolní tenis. Návštěvníkům slouží pestrá nabídka občerstvení v řadě stánků.

HORNICKÉ MUZEUM

Hornické muzeum Landek je největší hornické muzeum v České republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb. Nabízí svým návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě a rozprostírá se na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice. Landek byl v roce 1992 vyhlášen národní přírodní památkou. Je to světově známá lokalita z hlediska geologie, archeologie, historie, přírodovědy a hornictví.

MĚSTSKÁ PAMÁTKOVÁ ZÓNA

Městská památková zóna Moravská Ostrava - Největší památková zóna v Moravskoslezském kraji tvoří centrum města Ostravy. Jedná se o ojedinělou přehlídku architektury a urbanismu 19. a 20. století. Středobodem prostoru je Masarykovo nám. s budovou Staré radnice (dnes Ostravské muzeum). Pět minut pěší chůze z Masarykova nám. se za řekou Ostravicí rozkládá Slezskoostravský hrad - nově rekonstruovaná památka ze 13.století. Pomyslnou třešinku na dortu, která stojí za prohlídku je největší radniční budova a vyhlídková věž v ČR s pohledem na celé centrum Ostravy.

 Kudyznudy.cz - tipy na výlet